Místo degustace

Trifot Restaurant
Seydlerova 2835/4
158 00 Praha 13

Zakoupit degustaci je také možné přímo v restauraci Trifot.
Cena zahrnuje 7 ochutnávek vín, jeden vinný mošt a drobné občerstvení.
Degustací vás provede Ondřej Gajoš, jeden ze zakladatelů tohoto vinařství.

Degustovat budete:

Sylvánské zelené

Ročník 2017
Sylvánské zelené je nejsušší víno v naší nabídce, výsadba je stará čtyři roky v trati Nové Hory. Typické, lehké, odrůdové víno s příjemnou kyselinkou, velmi vhodné do gastronomie jako párování k pokrmům. V buketu lze rozpoznat vůni čerstvě posečené louky, bylinek a jádrového ovoce. Na chuti lze najít stopy citrusů a banánů. Víno bylo připravováno klasickou metodou a kvašeno při nízkých teplotách pro zachování aromatiky.
Cukernatost při sběru 19°NM, alkohol 11,5 % obj., zbytkový cukr 2,2 g, kyseliny 6,9 g.

Pinot Blanc

Ročník 2017
Suché víno z trati Maliny, plné, odrůdové víno s chlebovinkou ve vůni a další dimenzí chuti „crema“. V dochuti se projevuje máslová hruška. Víno bylo mícháno na jemných kalech, což způsobí právě zmíněnou krémovitost. Jemné kaly dodávají vínu jiný charakter. Další předností této metody je vytvoření redukčního prostředí díky čemuž se víno nemusí téměř vůbec sířit, protože nepodléhá oxidaci a obsahuje tudíž minimum síry.
Cukernatost při sběru 21,4°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 5,5 g.

Ryzlink Rýnský

Ročník 2016
Ryzlink pochází z trati Maliny. Ve vůni lze najít tóny zeleného jablka, meruňky, vinohradnické broskve, lehce citrusy, lipový květ. Zároveň se projevují medové tóny, které se zráním budou víc prohlubovat. Rovněž rýnský ryzlink se řadí mezi suchá vína. Chuť vína je harmonická, kořenitá s minerální dochutí.
Cukernatost při sběru 21,2°NM, alkohol 12% obj., 4g zbytkového cukru, kyseliny 6,7 g.

Chardonnay

Ročník 2016
Chardonnay pochází z trati Nové Hory. Ovocné víno, ve vůni se objevují tóny hrušky, jablka, citronů, grapefruitu. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhou perzistencí. Víno bylo vyrobeno klasickou metodou a má vyvážený poměr cukru a kyselin.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12% obj., zbytkový cukr 6 g, kyseliny 6,5 g.

Pinot Gris

Ročník 2016
Pinot Gris pochází z trati Maliny, polosuché víno a tím se řadí mezi vína s relativně nejvyšším zbytkovým cukrem v naší nabídce. Podobně jako Pinot Blanc bylo mícháno na jemných kalech, polovina byla míchaná v sudu a druhá polovina v nerezových nádobách a před lahvováním se provedla tzv. kupáž, tedy scelení obou složek s cílem získat z více základních složek špičkový produkt.
Cukernatost při sběru 22,4°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 14,5 g, kyseliny 6,1 g.

Zweigeltrebe Rose

Ročník 2017, z trati Maliny. Lisováno 6 hodin po mletí. Syté růžové barvy bylo dosaženo díky maceraci z vyzrálých hroznů v průběhu 6 hodin, čímž došlo k uvolnění látek obsažené ve slupkách bobulí do moštu ještě před fermentací. Ovocné tóny v kombinaci s vyšším zbytkovým cukrem vytvářejí příjemně osvěžující letní víno. Ve vůni můžeme cítit lesní jahody a maliny. V chuti pak dominuje malinová dochuť.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 11,5% obj., zbytkový cukr 10,7g, kyseliny 6,5g.
 

Frankovka

Ročník 2016, Frankovka ponechána po celý rok na kalech v sudu z francouzského zimního dubu ke zrání. Francouzský dub se vyznačuje vysokým obsahem aromatických látek a zaručuje standardní kvalitu bez nečekaných výchylek, což má velký přínos vínu a zdokonaluje strukturu vína, které je pak elegantní a má jemnou a plnější chuť. Víno zároveň obsahuje optimální poměr tříslovin a je tak ovocné. Ve vůni a chuti lze najít třešně či višně.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 13 % obj., zbytkový cukr 0,2 g, kyseliny 5,9 g.