Vybíráte z těchto vín:

Sylvánské zelené

Ročník 2017
Sylvánské zelené je nejsušší víno v naší nabídce, výsadba je stará čtyři roky v trati Nové Hory. Typické, lehké, odrůdové víno s příjemnou kyselinkou, velmi vhodné do gastronomie jako párování k pokrmům. V buketu lze rozpoznat vůni čerstvě posečené louky, bylinek a jádrového ovoce. Na chuti lze najít stopy citrusů a banánů. Víno bylo připravováno klasickou metodou a kvašeno při nízkých teplotách pro zachování aromatiky.
Cukernatost při sběru 19°NM, alkohol 11,5 % obj., zbytkový cukr 2,2 g, kyseliny 6,9 g.

Pinot Blanc

Ročník 2017
Suché víno z trati Maliny, plné, odrůdové víno s chlebovinkou ve vůni a další dimenzí chuti „crema“. V dochuti se projevuje máslová hruška. Víno bylo mícháno na jemných kalech, což způsobí právě zmíněnou krémovitost. Jemné kaly dodávají vínu jiný charakter. Další předností této metody je vytvoření redukčního prostředí díky čemuž se víno nemusí téměř vůbec sířit, protože nepodléhá oxidaci a obsahuje tudíž minimum síry.
Cukernatost při sběru 21,4°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 5,5 g.

Ryzlink Rýnský

Ročník 2016
Ryzlink pochází z trati Maliny. Ve vůni lze najít tóny zeleného jablka, meruňky, vinohradnické broskve, lehce citrusy, lipový květ. Zároveň se projevují medové tóny, které se zráním budou víc prohlubovat. Rovněž rýnský ryzlink se řadí mezi suchá vína. Chuť vína je harmonická, kořenitá s minerální dochutí.
Cukernatost při sběru 21,2°NM, alkohol 12% obj., 4g zbytkového cukru, kyseliny 6,7 g.

Chardonnay

Ročník 2016
Chardonnay pochází z trati Nové Hory. Ovocné víno, ve vůni se objevují tóny hrušky, jablka, citronů, grapefruitu. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhou perzistencí. Víno bylo vyrobeno klasickou metodou a má vyvážený poměr cukru a kyselin.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12% obj., zbytkový cukr 6 g, kyseliny 6,5 g.

Pinot Gris

Ročník 2016
Pinot Gris pochází z trati Maliny, polosuché víno a tím se řadí mezi vína s relativně nejvyšším zbytkovým cukrem v naší nabídce. Podobně jako Pinot Blanc bylo mícháno na jemných kalech, polovina byla míchaná v sudu a druhá polovina v nerezových nádobách a před lahvováním se provedla tzv. kupáž, tedy scelení obou složek s cílem získat z více základních složek špičkový produkt.
Cukernatost při sběru 22,4°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 14,5 g, kyseliny 6,1 g.

Zweigeltrebe Rose

Ročník 2018. Víno pochází z trati Maliny v Žarošicích a je macerováno na rmutu 9 hodin. Barva pivoňková až malinová. Ve vůni můžeme cítit lesní jahody a smetanové tóny. V chuti pak typicky lesní jahody s příjemnou kyselinkou a střednědobou perzistencí. Ideální osvěžující letní pití.

Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,7g, kyseliny 6,1g.
 

Frankovka

Ročník 2017. Pochází z trati Maliny v Žarošicích. Frankovka ponechána po celý rok na jemných kalech v sudu z francouzského dubu ke zrání. Ve vůni cítíme ostružiny s lehkým dotekem vanilky, v chuti pak dominují ostružiny. Díky přítomným taninům má víno velký potenciál zrání. Zároveň díky míchání na jemných kalech je víno lahvováno s naprostým minimem síry. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 0,2 g, kyseliny 5 g.


Chcete jinou kombinaci? Zkuste Veselý karton

Nejobsáhlejší z variabilních balíčků obsahuje ještě dvě premiová vína navíc. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé, Ryzlink rýnský, Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Frankovka

Cena za 6 lahví: 1 668 Kč