Dvě stříbrné medaile
z Národní soutěže vín

Dvě stříbrné medaile z Národní soutěže vín

Na začátku srpna hodnotilo 14 komisí ve Vinařském centru Excelence ve Valticích 546 vín přihlášených do Národní soutěže vín 2020 – Slovácká podoblast. Zweigeltrebe rosé a Pinot Blanc si z této soutěže odnášejí dvě stříbrné medaile.

Komise udělila celkem 29 velkých zlatých, 115 zlatých a 42 stříbrných medailí. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 482 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z Velkopavlovické, Mikulovské a Znojemské vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a víny nominovanými z vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Slovácká vinařská podoblast

Slovácká vinařská podoblast je oblast velmi rozlehlá a díky tomu má různorodé přírodní podmínky, od teplých svahů na jihu až po naše nejseverněji položené vinice. Vinohrady zde najdete jak v údolí řeky Moravy, tak v členité kopcovité krajině Bílých Karpat nebo na jižních svazích Chřibů a Ždánického lesa. Daří se zde Mülleru Thurgau, Ryzlinku rýnskému, Veltlínskému zelenému, Rulandskému bílému a Muškátu moravskému. Z modrých odrůd stojí za pozornost zejména Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a v obci Moravská Nová Ves vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia.

Zdroj: www.narodnisoutezvin.cz