Na nic nečekejte a udělejte si radost

V naší nabídce najdete balíčky, které uspokojí všechny vaše vinné potřeby. Každý balíček nabízí určitou variabilitu. Prodáváme vína pouze po celých kartonech (6 ks) a v rámci našich balíčků si můžete ve vybrané kategorii zvolit to pravé pro vás.

Výběr ze dvou odrůd

Výběr ze dvou základních vín. Poskládejte si karton podle chuti. Můžete si vybrat šest stejných lahví, nebo je nakombinovat v různém poměru. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé.

Cena za 6 lahví: 1 134 Kč

Výběr z pěti odrůd

Základní balíček rozšířený o další tři vína. Je jen na vás jestli si vyberete šest stejných vín, nebo každou láhev jinou. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé, Ryzlink rýnský, Pinot Blanc, Pinot Gris

Cena za 6 lahví: 1 332 Kč

Degustační balíček

V tomto balíčku si můžete nakombinovat víno z každé kategorie. Poskládejte si karton ve složení 2+3+1. V nabídce jsou 2 ks Sylvánské zelené, nebo Zweigeltrebe Rosé, 3 ks Ryzlink rýnský, nebo Pinot Blanc, nebo Pinot Gris, 1 ks Chardonnay, nebo Frankovka.

Cena za 6 lahví: 1332 Kč

Veselý karton (sedm odrůd)

Nejobsáhlejší z variabilních balíčků obsahuje ještě dvě premiová vína navíc. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé, Ryzlink rýnský, Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Frankovka

Cena za 6 lahví: 1 668 Kč

banner_vina.jpg
 

Vinohrady...

Víno Dog in Dock pocházejí ze dvou tratí umístěných necelých 40 km na západ od Veselí nad Moravou.

Archlebov (trať Maliny)

Maliny jsou jižně orientovaná trať od severu chráněna kopcem, začíná zde Ždánický les patřící do Chřibské vrchoviny, střídají se zde teplé dny a studené noci, což pozitivně ovlivňuje aromatiku vín. Na severní straně je těžší, slínová půda, vápenec jako jedna z komponent slínové půdy dodává hroznům jemnost, jíl jako druhá naopak plnost. Na jižní části jsou lehčí, hlinito–písečné půdy, které jsou velmi záhřevné. Kamínky v půdě se totiž přes den zahřejí a v noci vydávají nabyté teplo. Výsadba je 30 let stará.

Žarošice (trať Nové Hory)

Nové Hory jsou hodně větrná trať, která je vystavena slunci po celý den, hrozny vinné révy zde rostou na hlinito–písečných půdách. Výsadba je zde mladá, čtyři roky.

Vína...

133x200_sylvanske_zelene.png

Sylvánské zelené

Ročník 2017
Sylvánské zelené je nejsušší víno v naší nabídce, výsadba je stará čtyři roky v trati Nové Hory. Typické, lehké, odrůdové víno s příjemnou kyselinkou, velmi vhodné do gastronomie jako párování k pokrmům. V buketu lze rozpoznat vůni čerstvě posečené louky, bylinek a jádrového ovoce. Na chuti lze najít stopy citrusů a banánů. Víno bylo připravováno klasickou metodou a kvašeno při nízkých teplotách pro zachování aromatiky.
Cukernatost při sběru 19°NM, alkohol 11,5 % obj., zbytkový cukr 2,2 g, kyseliny 6,9 g.


133x200_pinot_blanc.png

Pinot Blanc

Ročník 2017
Suché víno z trati Maliny, plné, odrůdové víno s chlebovinkou ve vůni a další dimenzí chuti „crema“. V dochuti se projevuje máslová hruška. Víno bylo mícháno na jemných kalech, což způsobí právě zmíněnou krémovitost. Jemné kaly dodávají vínu jiný charakter. Další předností této metody je vytvoření redukčního prostředí díky čemuž se víno nemusí téměř vůbec sířit, protože nepodléhá oxidaci a obsahuje tudíž minimum síry.
Cukernatost při sběru 21,4°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 5,5 g.


133x200_ryzlink_rynsky.png

Ryzlink Rýnský

Ročník 2016
Ryzlink pochází z trati Maliny. Ve vůni lze najít tóny zeleného jablka, meruňky, vinohradnické broskve, lehce citrusy, lipový květ. Zároveň se projevují medové tóny, které se zráním budou víc prohlubovat. Rovněž rýnský ryzlink se řadí mezi suchá vína. Chuť vína je harmonická, kořenitá s minerální dochutí.
Cukernatost při sběru 21,2°NM, alkohol 12% obj., 4g zbytkového cukru, kyseliny 6,7 g.


133x200_chardonnay.png

Chardonnay

Ročník 2016
Chardonnay pochází z trati Nové Hory. Ovocné víno, ve vůni se objevují tóny hrušky, jablka, citronů, grapefruitu. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhou perzistencí. Víno bylo vyrobeno klasickou metodou a má vyvážený poměr cukru a kyselin.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12% obj., zbytkový cukr 6 g, kyseliny 6,5 g.


133x200_pinot_gris.png

Pinot Gris

Ročník 2016
Pinot Gris pochází z trati Maliny, polosuché víno a tím se řadí mezi vína s relativně nejvyšším zbytkovým cukrem v naší nabídce. Podobně jako Pinot Blanc bylo mícháno na jemných kalech, polovina byla míchaná v sudu a druhá polovina v nerezových nádobách a před lahvováním se provedla tzv. kupáž, tedy scelení obou složek s cílem získat z více základních složek špičkový produkt.
Cukernatost při sběru 22,4°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 14,5 g, kyseliny 6,1 g.


133x200_rose.png

Zweigeltrebe Rose

Ročník 2017, z trati Maliny. Lisováno 6 hodin po mletí. Syté růžové barvy bylo dosaženo díky maceraci z vyzrálých hroznů v průběhu 6 hodin, čímž došlo k uvolnění látek obsažené ve slupkách bobulí do moštu ještě před fermentací. Ovocné tóny v kombinaci s vyšším zbytkovým cukrem vytvářejí příjemně osvěžující letní víno. Ve vůni můžeme cítit lesní jahody a maliny. V chuti pak dominuje malinová dochuť.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 11,5% obj., zbytkový cukr 10,7g, kyseliny 6,5g.
 


133x200_frankovka.png

Frankovka

Ročník 2016, Frankovka ponechána po celý rok na kalech v sudu z francouzského zimního dubu ke zrání. Francouzský dub se vyznačuje vysokým obsahem aromatických látek a zaručuje standardní kvalitu bez nečekaných výchylek, což má velký přínos vínu a zdokonaluje strukturu vína, které je pak elegantní a má jemnou a plnější chuť. Víno zároveň obsahuje optimální poměr tříslovin a je tak ovocné. Ve vůni a chuti lze najít třešně či višně.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 13 % obj., zbytkový cukr 0,2 g, kyseliny 5,9 g.