Vinohrady...

Víno Dog in Dock pocházejí ze dvou tratí umístěných necelých 40 km na západ od Veselí nad Moravou.

Archlebov (trať Maliny)

Maliny jsou jižně orientovaná trať od severu chráněna kopcem, začíná zde Ždánický les patřící do Chřibské vrchoviny, střídají se zde teplé dny a studené noci, což pozitivně ovlivňuje aromatiku vín. Na severní straně je těžší, slínová půda, vápenec jako jedna z komponent slínové půdy dodává hroznům jemnost, jíl jako druhá naopak plnost. Na jižní části jsou lehčí, hlinito–písečné půdy, které jsou velmi záhřevné. Kamínky v půdě se totiž přes den zahřejí a v noci vydávají nabyté teplo. Výsadba je 30 let stará.

Žarošice (trať Nové Hory)

Nové Hory jsou hodně větrná trať, která je vystavena slunci po celý den, hrozny vinné révy zde rostou na hlinito–písečných půdách. Výsadba je zde mladá, čtyři roky.

Vína...

133x200_sylvanske_zelene.png

Sylvánské zelené

Ročník 2017
Sylvánské zelené je nejsušší víno v naší nabídce, výsadba je stará čtyři roky v trati Nové Hory. Typické, lehké, odrůdové víno s příjemnou kyselinkou, velmi vhodné do gastronomie jako párování k pokrmům. V buketu lze rozpoznat vůni čerstvě posečené louky, bylinek a jádrového ovoce. Na chuti lze najít stopy citrusů a banánů. Víno bylo připravováno klasickou metodou a kvašeno při nízkých teplotách pro zachování aromatiky.
Cukernatost při sběru 19°NM, alkohol 11,5 % obj., zbytkový cukr 2,2 g, kyseliny 6,9 g.


133x200_pinot_blanc.png

Pinot Blanc

Ročník 2017
Suché víno z trati Maliny, plné, odrůdové víno s chlebovinkou ve vůni a další dimenzí chuti „crema“. V dochuti se projevuje máslová hruška. Víno bylo mícháno na jemných kalech, což způsobí právě zmíněnou krémovitost. Jemné kaly dodávají vínu jiný charakter. Další předností této metody je vytvoření redukčního prostředí díky čemuž se víno nemusí téměř vůbec sířit, protože nepodléhá oxidaci a obsahuje tudíž minimum síry.
Cukernatost při sběru 21,4°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 5,5 g.


133x200_ryzlink_rynsky.png

Ryzlink Rýnský

Ročník 2016
Ryzlink pochází z trati Maliny. Ve vůni lze najít tóny zeleného jablka, meruňky, vinohradnické broskve, lehce citrusy, lipový květ. Zároveň se projevují medové tóny, které se zráním budou víc prohlubovat. Rovněž rýnský ryzlink se řadí mezi suchá vína. Chuť vína je harmonická, kořenitá s minerální dochutí.
Cukernatost při sběru 21,2°NM, alkohol 12% obj., 4g zbytkového cukru, kyseliny 6,7 g.


133x200_chardonnay.png

Chardonnay

Ročník 2016
Chardonnay pochází z trati Nové Hory. Ovocné víno, ve vůni se objevují tóny hrušky, jablka, citronů, grapefruitu. V chuti je víno plné, harmonické s dlouhou perzistencí. Víno bylo vyrobeno klasickou metodou a má vyvážený poměr cukru a kyselin.
Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12% obj., zbytkový cukr 6 g, kyseliny 6,5 g.


133x200_pinot_gris.png

Pinot Gris

Ročník 2016
Pinot Gris pochází z trati Maliny, polosuché víno a tím se řadí mezi vína s relativně nejvyšším zbytkovým cukrem v naší nabídce. Podobně jako Pinot Blanc bylo mícháno na jemných kalech, polovina byla míchaná v sudu a druhá polovina v nerezových nádobách a před lahvováním se provedla tzv. kupáž, tedy scelení obou složek s cílem získat z více základních složek špičkový produkt.
Cukernatost při sběru 22,4°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 14,5 g, kyseliny 6,1 g.133x200_ryzlink_rynsky.png

Ryzlink rýnský

Ročník 2017
Pochází z tratě Maliny. Ve vůni dominují citrusové plody, převážně limetka a citron s lehkým náznakem petrolejových tónů v pozadí. V chuti pak najdeme šťavnaté ovocné tóny s citrusovou dominancí. Polosuché víno.
Cukernatost při sběru 22,2°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 5,2 g, kyseliny 7,9 g.


133x200_chardonnay.png

Chardonnay

Ročník 2017
Pochází z tratě Nové hory. Ve vůni najdeme náznak meruňky či vinohradnické broskve. Díky batonáži pak lehký náznak máselných tónů. Chuť je pikantní, šťavnatá s delší perzistencí a sladším závěrem. Jedná se o suché víno
Cukernatost při sběru 22,5°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 4,8 g, kyseliny 5,7 g.


133x200_pinot_gris.png

Pinot Gris

Ročník 2017
Pochází z tratě Maliny. Ve vůni nazrálé světlé peckoviny s lehkým dotykem kvasnic v pozadí. Chuť ovocná, sladší s dlouhou perzistencí. Polosuché víno.
Cukernatost při sběru 22,6°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,1 g, kyseliny 11,2 g.


133x200_rose.png

Zweigeltrebe Rose

Ročník 2018
Víno pochází z trati Maliny v Žarošicích a je macerováno na rmutu 9 hodin. Barva pivoňková až malinová. Ve vůni můžeme cítit lesní jahody a smetanové tóny. V chuti pak typicky lesní jahody s příjemnou kyselinkou a střednědobou perzistencí. Ideální osvěžující letní pití.

Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12,5% obj., zbytkový cukr 6,7g, kyseliny 6,1g.
 


133x200_frankovka.png

Frankovka

Ročník 2017
Pochází z trati Maliny v Žarošicích. Frankovka ponechána po celý rok na jemných kalech v sudu z francouzského dubu ke zrání. Ve vůni cítíme ostružiny s lehkým dotekem vanilky, v chuti pak dominují ostružiny. Díky přítomným taninům má víno velký potenciál zrání. Zároveň díky míchání na jemných kalech je víno lahvováno s naprostým minimem síry. Cukernatost při sběru 22°NM, alkohol 12,5 % obj., zbytkový cukr 0,2 g, kyseliny 5 g.


Bez názvu-1.jpg

V naší nabídce najdete balíčky, které uspokojí všechny vaše vinné potřeby. Každý balíček nabízí určitou variabilitu. Prodáváme vína pouze po celých kartonech (6 ks) a v rámci našich balíčků si můžete ve vybrané kategorii zvolit to pravé pro vás.

Výběr ze dvou odrůd

Výběr ze dvou základních vín. Poskládejte si karton podle chuti. Můžete si vybrat šest stejných lahví, nebo je nakombinovat v různém poměru. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé.

Cena za 6 lahví: 1 134 Kč

Výběr z pěti odrůd

Základní balíček rozšířený o další tři vína. Je jen na vás jestli si vyberete šest stejných vín, nebo každou láhev jinou. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé, Ryzlink rýnský, Pinot Blanc, Pinot Gris

Cena za 6 lahví: 1 332 Kč

Degustační balíček

V tomto balíčku si můžete nakombinovat víno z každé kategorie. Poskládejte si karton ve složení 2+3+1. V nabídce jsou 2 ks Sylvánské zelené, nebo Zweigeltrebe Rosé, 3 ks Ryzlink rýnský, nebo Pinot Blanc, nebo Pinot Gris, 1 ks Chardonnay, nebo Frankovka.

Cena za 6 lahví: 1332 Kč

Veselý karton (sedm odrůd)

Nejobsáhlejší z variabilních balíčků obsahuje ještě dvě premiová vína navíc. Vybírat můžete z: Sylvánské zelené, Zweigeltrebe Rosé, Ryzlink rýnský, Pinot Blanc, Pinot Gris, Chardonnay, Frankovka

Cena za 6 lahví: 1 668 Kč