Nový TIRC bude místem pro Veselany

Dlouholetá dominanta přístavu ve Veselí nad Moravou zvaná TIRC se po mnoha letech dočká modernizace. 

Tradiční gastroprovoz, který byl dosud určen zejména turistům, se nově zaměří především na místní občany. Těm v podobě celoročního moderního bistra přinese útulné místo pro setkávání, pořádání rodinných oslav, odpočinek s dětmi či přáteli a v neposlední řadě také kvalitní gastronomii založenou na sezonních surovinách. 

Součástí nového projektu je i dětská herna, koncipovaná jako přístav, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází. Herna je určena pro malé i větší děti a doplní nově zrekonstruované venkovní hřiště.

Nová stavba zaujme svou vzdušností i unikátním designem připomínajícím loď. Svým moderním pojetím naváže na nedávné změny v areálu přístavu Baťova kanálu. Ten v posledních letech prošel výraznou modernizací a přinesl zkvalitnění služeb pro návštěvníky. Původní objekt zvaný TIRC (tedy Trilaterální informační a rezervační centrum) vznikl zhruba před dvaceti lety, a to díky společnému projektu tří měst u Baťova kanálu – Veselí nad Moravou, Strážnici a Skalici. 

Kromě samotného objektu čeká zvelebení i bezprostřední okolí místa, kde vznikne venkovní posezení, stejně jako plocha pro děti, na které budou moci jezdit na kolech či odrážedlech. TIRC se tak konečně stane místem místních.