Dvě zlaté a jedna stříbrná ze soutěže Král vín 2020

Dvě zlaté a jedna stříbrná ze soutěže Král vín 2020

Letošní soutěž KRÁL VÍN České republiky zná své vítěze. Jedná se o jednu z největších soutěží českých a moravských vín v Česku. Z celkových 1 300 vín ze 174 vinařství a 11 kategorií si odnášíme dvě zlata a jedno stříbro.

Prvním, stříbrem oceněným je Pinot Blanc 2019, který uspěl v nejvíce obsazené kategorii suchých vín. Porota hodnotila 249 vzorků. Hrozny pochází z viniční tratě Dílce z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem, ze slovácké podoblasti. Toto víno bylo pravidelně mícháno na jemných kvasnicích. Ve vůni dominují tropické plody s podtóny zralých peckovin. V chuti ovocné a šťavnaté.

V druhé nejvíce obsazené kategorii polosuchých vín porota vybírala mezi 231 vzorky. Zlatou medaili si odnáší Sauvignon Blanc 2019. Hrozny pocházejí z viniční tratě Dílce z obce Blatnice pod Sv. Antonínkem z slovácké podoblasti. Ve vůni převládá černý rybíz s tóny angreštu. V chuti citrusové tóny se svěží, nasládlou perzistencí.

Posledním z oceněných je Will 2019 z nové řady Cuvée in Dock. Will je jedním ze dvou prvních cuvée v našem portfoliu vín. Zlato získal v kategorii suchých vín. Toto cuvée vzniklo cíleným smícháním hroznů při zpracování. Pochází z odrůd Chardonnay, Pinot Gris a Pinot Blanc. Víno zrálo 3 měsíce v dubovém sudu. Ve vůni se projevují tóny sušeného ovoce a medu. V chuti jsou patrné ovocné tóny tropického ovoce.

Na konci srpna začíná ve Znojmě Královský košt 2020. Jde o degustaci 300 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky 2020, kde budete moci ochutnat všechna oceněná vína.