Orangeria Spritzer – osvěžující drink

Ve vinařství Dog in Dock máme rádi spojení tradičního s moderním i lokálního se světovým. Díky této ideální symbióze vznikl náš osvěžující drink Orangeria Spritzer. Jeho příběh sahá až do 19. století, kdy na území, kde nyní stojí naše vinohrady, působil šlechtický rod Chorinských z Ledské.

Ti se také věnovali dlouhá desetiletí pěstování plodin. Jako tehdejší protřelí cestovatelé a světoběžníci, kteří s radostí vyráželi vstříc dobrodružstvím až do dalekých afrických savan, se v roce 1856 rozhodli vystavět v zámeckém parku tropický skleník. Tomu dominuje budova oranžerie, kde dlouhá léta rostly mimo jiné i ananasovníky nebo pomerančovníky.

V Dog in Dock jsme na tuto tradici navázali, i když ne v tak exotickém stylu. Areálu jsme vdechli život nazpět díky vinné révě, která je pro zdejší kraj přece jen typičtější než citrusy. Mladý vinohrad nás už pár let zásobuje odrůdami Sauvignier Gris a Solaris – a právě z druhé jmenované pochází i náš osvěžující drink Orangeria Spritzer. Ten je mixem lahodného, svěžího vína a sladkých sevillských pomerančů, které upomenou na dávnou historii spjatou se zdejší oranžerií, místem se silným geniem loci.

Rod Chorinských působil ve Veselí nad Moravou přes 200 let a stejně jako nám mu nebyly vzdálené novátorské nápady a přístupy. I díky poctivosti a pracovitosti se Chorinským podařilo zvelebit přilehlý zámecký park do podoby, která dodnes láká tisíce návštěvníků k příjemným procházkám a odpočinku. Čas ale plyne dál. Skleníky, od války už dlouhá léta opuštěné, nahradil vinohrad, o který se však v našem vinařství staráme se stejnou pečlivostí a láskou. Věříme, že nejen nám bude svými plody dělat radost minimálně tak dlouho, jako našim předchůdcům dělaly radost plody tropického ovoce.

Orangeria Spritzer je drink, ke kterému se budete stále vracet. Vychutnejte si ho všemi smysly v doprovodu tónů našeho Orange Summer playlistu. Stačí naskenovat speciální spotify kód z plechovky a můžete si užívat léta s Dog in Dock.

eshop.dogindock.com/orangeria-spritzer