Vychutnejte si svěží chuť a vůni lesního ovoce

Vychutnejte si svěží chuť a vůni lesního ovoce

Nenajdeme u nás milovníka vína, který by neznal odrůdu Zweigelt, v Česku pojmenovanou Zweigeltrebe. Ta se používá hlavně pro výrobu červených vín. Neméně oblíbená jsou ale také ta růžová. 

Zweigeltrebe byla vyšlechtěna ve 20. letech minulého století vinařem Frankem Zweigeltem jako kříženec odrůdy Svatovavřinecké a Frankovky. Pěstována je ve velkém především v „rodném“ Rakousku. Značné obliby se ale těší třeba i v Kanadě. Popularity dosahuje rovněž u nás, kde je třetí nejčastěji pěstovanou modrou odrůdou vinné révy. 

Svěží chuť a vůně lesního ovoce

Vinařství Dog in Dock nabízí Zweigeltrebe ve variantě rosé. Toto víno je čerstvým držitelem stříbrné medaile z prestižní mezinárodní soutěže Vinum Juvenale, ve které se odborná porota zaměřuje na nejlepší mladá vína. Polosuché Zweigeltrebe rosé zde uspělo v kategorii nad 12 g/l zbytkového cukru. Víno zdobí atraktivní lososová barva, nevtíravá vůně malin a lesních jahod s jemným smetanovým podtónem. V chuti pak dominují svěží jahodové tóny.

Zweigeltrebe rosé značky Dog in Dock vznikalo pod pečlivým dohledem zkušených technologů a s využitím těch nejmodernějších postupů, díky kterým se daří zachovat špičkovou kvalitu, správnou barvu i patřičnou svěžest. 

„Hrozny se nejprve šetrně odzrní, lehce se zmáčknou ve válci a poté nechají v lisu po dobu 4 hodin macerovat. Tento proces je důležitý zejmébna proto, aby víno získalo aromatické a chuťové látky“, přibližuje postup výroby vinař a jednatel Dog in Dock Tomáš Zbořil. „Po šetrné lisovací fázi a následnému podchlazení vylisovaného moštu přichází na řadu odkalení. Tomu věnujeme obzvlášť speciální péči.Je důležité, aby se z moštu odstranily všechny nečistoty a nežádoucí látky, které by mohly zhoršit budoucí kvalitu vína,“ dodává. 

Samotné hrozny použité pro výrobu Zweigeltrebe rosé pocházejí z viniční trati Nadhájčí z proslulé vinařské obce Blatnice pod Svatým Antonínkem na Slovácku. Trať se nachází na jihovýchodním svahu ve výšce 270 metrů nad mořem a vyznačuje se hlubokou vododržnou hnědozemí. Staré Nadhájčí sousedí s hájem, kde se vyskytuje vzácný teplomilný dub pýřitý neboli šípák.